"Добрий лікар "Айболить", він під деревом сидить..." - ці рядки з відомого віршика, напевне, читали всім діткам, які вередували чи боялися йти в лікарню.

Добрим і терплячим - саме таким має бути лікар-педіатр. Таким є і наш співрозмовник, лікар першої категорії Тарас Хруставчук. Лікувати дітей Тарас Іванович мріяв з дитинства. Із трьох дітей лікарської родини, лише він пішов батьківською стежкою.

- Батько - лікар-терапевт, - розповідає Тарас Іванович.

- Я ж мріяв лікувати дітей. Мені з ними легше спілкуватися. Хоч немовлята, на відміну від дорослих, і не пояснять, що саме болить. Деколи, перш ніж обстежити, доводиться і погратися з дитиною, і пожартувати, аби вона довірилася. Між обстеженням та лікуванням дорослої людини і маленької дитини є велика різниця. Дитячий організм має свої особливості перебігу захворювань, і це варто враховувати при лікуванні.

- Напевне, цукерки в кишені завжди маєте?

- Маю (сміється). Педіатром не кожен зможе бути, треба терплячість мати, а головне - любити свою роботу і маленьких пацієнтів. Ми лікуємо дітей від 1 місяця і до 18 років. Багато приїздять на обстеження з інших міст, районів, навіть областей, чимало пацієнтів маємо з сусідньої Чемеровеччини. Нині переважно спрацьовує тенденція, коли люди звертаються до конкретного лікаря, якого знають багато років і довіряють, чи чують про нього схвальні відгуки та рекомендації.

- Тарасе Івановичу, з якими проблемами найчастіше звертаються до педіатра?

- Серед найбільш поширених дитячих хвороб - бронхіт, пневмонія, ангіна, пієлонефрит, алергічні висипи. У підлітковому віці частими бувають звернення з хронічним гастритом, виразковими хворобами. Молодшає таке захворювання, як цукровий діабет. Із цим діагнозом навіть звертаються батьки з немовлятами до року. Влітку збільшується кількість кишкових, інфекційних захворювань. Взимку взагалі виникає бажання розширити відділення, бо кількість так званих "зимових" хвороб, як ускладнень після ГРВІ, різко зростає.

Джерело: "КлюЧ"