Обмін електролітів - найважливіша складова частина загального метаболізму, направленна на підтримання сталості внутрішнього середовища нашого організму. Електроліти присутні в організмі у формі розчинів солей і виконують різноманітні функції. Вони беруть участь в процесі доставки поживних речовин до клітин, сприяють нормалізації кислотного балансу та інше. Кальцій, калій, натрій, хлор в крові - це основні електроліти.Калій і натрій - основні катіони, які визначають в крові. Основна кількість калію знаходиться всередині клітин, а натрію поза клітинами, в міжклітинної рідини. Таке розташування іонів досягається різними механізмами і забезпечує сталість біоелектричного потенціалу мембран клітин, нервово-м'язову проведення імпульсів. Натрій забезпечує кислотно-лужний стан позаклітинної рідини, осмотичний тиск.

Хлор - елемент, що знаходиться в організмі в основному поза клітинами. Його концентрація зазвичай змінюється паралельно зі змінами вмісту натрію. Хлор бере участь в підтримці осмотичного тиску, водного балансу і кислотно-лужної рівноваги організму. Також хлор входить до складу найважливішого компонента шлункового соку - соляної кислоти (HCl).

Кальцій іонізований- один з основних мінеральних компонентів кісток і зубів, він є необхідним компонентом клітин, бере участь в процесах м'язового скорочення, передачі нервово-м'язового сигналу, грає важливу роль в системі згортання крові. Кальцій присутній в крові в двох формах - іонізованому і неіонізованому (пов'язаним з білком). Певний рівень кальцію забезпечується гормонами щитовидної і паращитовидних залоз, а всмоктуванню в кишечнику сприяє вітамін D.Підготовка до дослідження.Кров рекомендується здавати вранці, в період з 8 до 11 годин, натщесерце (між останнім прийомом їжі і взяттям крові повинно пройти не менше 8-ми годин, воду можна пити в звичайному режимі), напередодні дослідження легку вечерю з обмеженням прийому жирної їжі.За 1-2 години до здачі крові утриматися від куріння, не вживати сік, чай, каву, можна пити негазовану воду. Виключити фізичне напруження (біг, швидкий підйом по сходах), емоційне збудження. За 15 хвилин до здачі крові рекомендується відпочити, заспокоїтися.У Міламеді можна здати ці 4 показники за акційною ціною. Чи кожен з мікроелементів окремо - фосфор неорганічний, залізо, калій, кальцій, кальцій іонізований, натрій, хлор, магній. Здоровим бути здорово! Ваш "МілаМед"!