Словосполучення "кров на біохімію" знайоме багатьом - це інформативний аналіз, який часто призначають лікарі різного профілю. Процедура полягає в заборі крові з вени і тестуванні її показників. Результати біохімічного аналізу крові зводяться в досить велику таблицю, і розшифровка значень незмінно викликає цікавість у пацієнта. Мало хто може похвалитися тим, що лікар докладно їм роз'яснив значення кожного рядка в бланку аналізу на біохімію - на це не вистачить стандартного часу прийому. Однак ніколи не пізно зайнятися самоосвітою.У чому особливості біохімічного аналізу крові?

Це діагностичний лабораторний метод, що дозволяє оцінити роботу внутрішніх органів, визначити потребу організму в мікро- і макроелементів, вітаміни, гормони і ферменти, розпізнати патології метаболізму. Біохімія крові становить інтерес в діагностиці практично будь-якої хвороби. Це більш детальний аналіз крові, ніж клінічний. Особливо важливий біохімічний аналіз крові при спостереженні вагітності. При нормальному самопочутті жінки його призначають в першому і третьому триместрі. Якщо спостерігається токсикоз, є загроза викидня або жінка скаржиться на нездужання, його проводять частіше.

Підготовка і проведення процедури.Кров береться венозна, оскільки для докладного аналізу необхідний найбільш якісний біоматеріал, ніж кров з пальця. Щоб діагностика була коректною, слід забезпечити дотримання цілого ряду умов:

  • кров здається натщесерце, вранці, між 7 і 11 годинами;
  • напередодні і в день процедури рекомендується пити негазовану воду, інші напої слід виключити, як і важку їжу;
  • запитайте лікаря, чи не потрібна перерва в прийомі лікарських препаратів і якщо потрібно, то на який час;
  • кров дуже чутлива до медикаментів, вони можуть спотворити результати аналізу;
  • не слід палити перед процедурою як мінімум годину;
  • алкоголь не можна приймати упродовж доби до процедури;
  • фізичні та емоційні навантаження напередодні слід знизити;
  • безпосередньо перед забором крові рекомендується спокійно посидіти біля кабінету хвилин 10-20.

Якщо ви проходите курс фізіотерапії або вам призначено інструментальне дослідження, запитайте у лікаря, чи не варто відкласти аналіз крові на біохімію або зробити перерву в інших процедурах.Динаміка лабораторних показників повинна відслідковуватися в одному медичному закладі і при максимально схожих умовах, тоді результати будуть коректні.

Розшифровка результатів біохімічного аналізу крові З появою сучасних лабораторних аналізаторів, які здатні надати повні дані про біохімічний склад крові протягом пари годин, розшифровка істотно прискорилася. Протягом максимум трьох днів пацієнт отримує на руки роздруковану таблицю, де зазначено, які показники вивчалися, які значення отримані і як вони співвідносяться з нормою.

Слід знати, що норми біохімічного аналізу крові у жінок і чоловіків по ряду показників можуть відрізнятися, також деякі цифри залежать від віку пацієнта. Трактувати отриманий результат має лікар оскільки результати аналізу крові порівнюють з симптоматику захворювання, і лише цій підставі визначить методику та подальший хід лікування.

Біохімічний аналіз крові у лабораторії МілаМед – це точність, безпека і зручність. Будьте здорові разом з "МілаМед"!