Одним з основних методів, здатних виявити різні відхилення в роботі організму людини, є дослідження крові на загальну кількість цукру. Зокрема, воно дозволяє діагностувати таке важке захворювання, як цукровий діабет. І сьогодні поговоримо про те, як здавати кров на цукор.

В яких випадках може бути призначений цей аналіз? Лікар дає призначення на проведення подібного аналізу у тому разі, якщо існує підозра на розвиток цукрового діабету, оскільки саме для цього захворювання характерним є зростання рівня глюкози крові. Дослідження призначається обов’язково, якщо:

  • є скарги на постійну спрагу, супроводжується сильною сухістю у роті;
  • відбувається різка втрата ваги;
  • посилюється сечовипускання;
  • спостерігається швидка стомлюваність.

Проведення аналізу в обов’язковому порядку призначається і людям із зайвою вагою, а також гіпертонікам.

Здача аналізу крові на цукор: якщо говорити саме про те, як здавати кров на цукор, то тут немає нічого складного. Який би варіант забору крові не був обраний (палець чи вена), здають кров тільки вранці і на голодний шлунок.

Підготовка до майбутнього дослідження

Перед здачею крові не можна вживати алкогольні напої (це стосується і пива). Алкоголь в кілька перших годин після потрапляння в організм здатний збільшувати показники цукру крові. Пізніше відбувається зворотний процес. Печінка, що відповідає за переробку білка в глюкозу, змушена справлятися з наслідками алкогольної інтоксикації. Саме тому рівень цукру падає, і ранковий аналіз крові, швидше за все, буде помилковим.

Перед здачею крові не можна також їсти протягом як мінімум восьми годин. Можна тільки випити просту воду. Як здавати кров на цукор і як підготуватися до здачі аналізу, ви тепер знаєте. Пора познайомитися з розшифровкою даних.

Цукор натще: нормальний ранковий рівень глюкози не повинен перевищувати меж у 3,50…5,50 ммоль/літр. Протягом дня показники можуть коливатися, але в цілому залишатися в даному діапазоні.

Підвищення цифр до 5,50…6,00 ммоль/літр інтерпретуються як переддіабетний стан. У такій ситуації потрібно проведення додаткових досліджень. Якщо ж проведений клінічний аналіз крові натщесерце показав, що концентрація цукру виявилася вище 6,00 ммоль/л, то діабет практично підтверджений.

Додаткові аналізи на цукор крові для уточнення діагнозу

Можуть призначатися такі аналізи:

  • проведення тесту на толерантність організму до глюкози;
  • тест на гликозильований гемоглобін.

Глюкозотолерантний тест. У разі якщо цукор натще (норма вам вже відома) виявився в межах 5,70…6,90 ммоль/літр, то призначається додаткове дослідження.

Перед проведенням тесту людині призначається дієта, яка містить не менше 125 г вуглеводів. Проводиться дослідження також натщесерце.

Саме тестування виглядає наступним чином:

  • на початку проводиться забір крові з пальця;
  • далі необхідно прийняти водний розчин глюкози (в 200 мл води розчиняють 75 г);
  • через одну а потім дві години ( тобто загально буде три забори) робиться забір крові, ці періоди найбільш показово характеризують функціональний стан інсулярного апарату.

Визначення рівня глікозильованого гемоглобіну: цей аналіз крові допомагає розрахувати рівень середньодобової глюкози крові за останні 1-3 місяці. Кров при цьому береться з вени людини. Нормою вважається показник до 6%. Цифри 6,0…6,5% говорять про підвищений ризик розвитку діабету.

Додаткові причини підвищення цукру крові

Цукор може бути підвищений не тільки при цукровому діабеті. Гіперглікемія може говорити про наявність таких захворювань:

До додаткових ознак належать стрибки артеріального тиску, незрозуміле почуття тривоги, частий пульс та посилене потовиділення. Патологічних станів ендокринної системи. Тут мова йде про синдром Кушинга та тиреотоксикозі. Гепатит і цироз печінки також супроводжуються високим вмістом рівня цукру в крові. Будь-якої форми панкреатиту і пухлин підшлункової залози. Ще однією причиною гіперглікемії може стати прийом деяких медичних препаратів, зокрема, сечогінних, оральних контрацептивів і стероїдних протизапальних препаратів. Іноді вимірювання цукру в крові показує його занадто низький рівень.

Такий стан називається гіпоглікемією і супроводжується наступною симптоматикою:

  • блідість шкірних покривів;
  • посилене потовиділення;
  • сильне відчуття голоду;
  • незрозуміле занепокоєння;
  • прискорення серцебиття;
  • млявість.

Контролювати кількість цукру в крові треба кожному, навіть якщо в загальному самопочутті відхилень не спостерігається. Як здавати кров на цукор, які існують методи і загальноприйняті норми, ви тепер знаєте. Життя може бути солодким лише коли Ваш цукор у нормі! Тож - перевіртеся та будьте здорові! Ваш "МілаМед"!