В області активізувались кліщі – переносники хвороби Лайма. Сприятливі кліматичні та погодні умови сприяють активізації комах, в тому числі кліщів, які є переносниками різних інфекційних хвороб, зокрема іксодового кліщового бореліозу (хвороби Лайма).

Як запобігти укусу кліща?

1) Одягайте на прогулянки світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла, а на голову – головний убір.

2) Повернувшись додому, змініть одяг, ретельно його огляньте, виперіть і випрасуйте, бо витрушування не рятує від кліщів.

3) Якщо брали із собою домашнього улюбленця, перед тим, як впустити до помешкання, огляньте і його.

4) Можна використовувати засоби, що відлякують кліщів – репеленти.

Якщо виявлено кліща на шкірі необхідно звернутися за медичною допомогою до лікувально-профілактичного закладу. Якщо немає такої можливості видаліть самостійно.

Ризик зараження на хворобу Лайма залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Хочемо нагадати,що хвороба Лайма може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження або мали неприємність укусу кліщем, чи маєте якісь неясні симптоми обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. У нас можна отримати консультацію терапевта або терапевта-інфекціоніста, а також пройти лабораторні та інструментальні обстеження.

Піклуйтесь про себе разом з "МілаМед"!