Готуватися до зачаття потрібно ґрунтовно. Якщо ви вже прийняли таке важливе рішення і зробили перший крок на шляху до своєї мети то почати треба з правильного харчування, ведення здорового способу життя. Наступним кроком буде візит до лікаря. Після обстежень й аналізів, фахівець підкаже, як правильно зачати здорову дитину.

Підготовка до зачаття – це постійне відвідування клініки для консультації у профільних фахівців, а також для лабораторної та інструментальної діагностики. Аналізи обов'язкові для обох майбутніх батьків!

Обов'язкові аналізи для обох батьків:

  • Загальний і біохімічний аналіз крові – допомагає визначити наявність запального процесу в організмі, дає уявлення про роботу основних внутрішніх органів – печінки, нирок і серцяАналіз крові на гепатит, ВІЛ, сифіліс, антитіла до герпесу, токсоплазмоз, цитомегаловірусну інфекцію та краснуху. Ці інфекції та хвороби можуть бути смертельно небезпечними для вагітних і спричинити серйозні вроджені патології в дитиниВизначення групи крові й резус-фактора. Важливо для визначення сумісності крові майбутніх батьків. Імунологічна несумісність може спровокувати проблеми з зачаттям і викидні.
  • Обстеження для майбутньої мами:Аналіз крові на цукор. Важливий для ранньої діагностики проблеми з вуглеводним обміном. Ця проблема небезпечна тим, що може вплинути на розвиток плоду та стати причиною серйозних патологійКоагулограма – аналіз, який визначає швидкість згортання крові, один з найважливішихГінекологічні дослідження (бактеріоскопія, ПЛР-аналіз, цитологічне дослідження) – перевіряється стан слизової оболонки матки і піхви, досліджується стан мікрофлори.
  • Аналізи для майбутнього тата:Спермограма – для визначення якості сперми й кількості сперматозоїдівДослідження секрету передміхурової залози на наявність інфекційПЛР-аналізНаведений перелік обстежень неповний, зазвичай він містить ще безліч додаткових аналізів, зокрема на гормони. Список необхідних досліджень може скласти лише лікар після встановлення індивідуального анамнезу обох партнерів.Ще лікарі рекомендують планувати зачаття дитини на період, який є найсприятливішим для організму жінки – між 10 і 18 днями менструального циклу.

До речі, щойно дізнаєтеся, що вагітні, запам'ятайте дату початку вашої останньої менструації. Це допоможе більш-менш точно визначити дату народження вашого малюка.

Правила зачаття дитини насправді досить прості, але вимагають чіткого дотримання рекомендацій. Потрібно всього трішки терпіння й наполегливості, щоб досягти мети та пізнати радість батьківства.Будьте щасливі разом з любов'ю Міламед!